Bezpieczeństwo


Zakupy w sklepie internetowym wiążą się z pozostawieniem niektórych danych. Jest to konieczność, która pozwala na późniejsze wystawianie faktur oraz dostarczenie przesyłki na właściwy adres. Po stronie sklepu internetowego stoi jednak konieczność ochrony tych danych we właściwy sposób.

Wychodząc naprzeciw postawionym warunkom, postanowiliśmy wdrożyć system zabezpieczeń  oraz zasady polityki, które wzorowo je spełniają, a także dają gwarancję, iż wszystkie przesyłane dane są przechowywane i chronione tak, aby zapewnić Państwu pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Nasz sklep internetowy jest zainstalowany na serwerach home.pl jednego z najlepszych dostawców usług internetowych w Polsce, gwarantującego bezpieczeństwo dokonywanych transakcji jak i ochrony danych osobowych naszych Klientów.


Ochrona danych osobowych.

Użytkownicy pozostają anonimowi do momentu złożenia zamówienia, utworzenia konta lub zapisania się do newslettera sklepu.

Administratorem danych, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych jest:

Firma 5XL Nietypowy Pan z siedzibą w Warszawie
NIP: 1250469980
REGON: 014986467

Dane osobowe znajdujące się w bazie danych Sklepu nie są przekazywane żadnym innym instytucjom, chyba że wynika to bezpośrednio z formy realizacji wysyłki oraz płatności zamówienia. Wówczas dane klienta są przekazywane za pomocą zaszyfrowanego połączenia firmie kurierskiej DPD lub UPS w zależności od wybranej przez klienta opcji oraz w przypadku wyboru płatności on-line firmie obsługującej płatności elektroniczne.

Kupujący zgodnie z powołaną powyżej ustawą ma prawo wglądu do swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania oraz usunięcia. Sklep zapewnia każdemu Kupującemu prawo kontroli przetwarzania danych zgodnie z art. 32 ustawy o ochronie danych osobowych.